W przeciągu ostatnich kilku lat asortyment elementów oświetleniowych uległ ogromnym modernizacjom. Coraz większa część społeczeństwa rezygnuje z kupna tradycyjnych żarówek na rzecz oświetlenia energooszczędnego.

Podstawową różnicą i jednocześnie zaletą tego typu oświetlenia jest znacznie mniejszy pobór energii, w porównaniu do tradycyjnych żarówek. Wiele osób decydujących się na to nowoczesne źródło światła szybko zauważa różnicę chociażby w wysokości rachunków za pobór energii. Dodatkowo, dzięki małym rozmiarom diod LED, możliwe jest ich zamontowanie niemalże w każdym miejscu. Z tego powodu są używane nie tylko jako główne oświetlenie, ale także element dekoracyjny wnętrz i przestrzeni na zewnątrz. Dodatkową cechą decydującą o ich popularności jest możliwość świecenia na konkretny kolor, bez stosowania jakichkolwiek filtrów czy luminoforów. W połączeniu z wąską wiązką światła, jakie dostarczają diody LED, zapewnia to niesamowite efekty wizualne.

Ze względu na pożądany przez wiele osób efekt świetlny, jaki wytwarzają diody LED, są one coraz chętniej aplikowane jako uzupełnienie oświetlenia w domu, a także na zewnątrz. Z racji niewielkich rozmiarów są często montowane pod szafkami kuchennymi, jako doświetlenie blatów kuchennych. Coraz chętniej są umieszczane także w podłodze, nadając wnętrzu odpowiedniego charakteru. Jednak aby takie oświetlenie właściwie komponowało się z wnętrzem, jednocześnie nie przeszkadzając w użytkowaniu powierzchni, świetnym rozwiązaniem jest profil LED wpuszczany w zagłębienie podłogi, sufitu czy mebli. Taka forma montażu sprawia, że oświetlenie idealnie wkomponowuje się w otoczenie. Umieszczenie diod LED w profilu zapewnia także większą odporność na czynniki zewnętrzne, dzięki czemu żywotność takiego oświetlenia może być dodatkowo wydłużona.

Profil LED wpuszczany świetnie sprawdzi się w nowoczesnych, minimalistycznych wnętrzach nie tylko mieszkań, biur czy gabinetów, ale także w klimatycznych, nowoczesnych restauracjach i innych miejscach publicznych. Nieograniczone możliwości wyboru miejsca montażu sprawiają, że oświetlenie LED zakamuflowane w profilu podkreśli każdy zachciany przez nas element wnętrza.

Author

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *