Noworodki przesypiają praktycznie całą dobę. Wraz z rozwojem dziecka czas snu stopniowo się skraca jednak nadal odgrywa kluczową rolę, nawet w późniejszym dorosłym życiu. Niemniej ważne od ilości snu jest także jego jakość. Na nią ma wpływ wiele czynników jak chociażby odpowiednia dieta, jednak nie tylko. Warto zatroszczyć się także o odpowiednią pościel dla dzieci. A jaka pościel będzie dla nich najlepsza?

Przy wyborze najbardziej odpowiedniego kompletu pościeli do łóżeczka nie należy zbytnio przejmować się wzornictwem. Oczywiście dobrze jeśli cieszy nasze oczy, jednak nie jest ono najważniejsze. Dużo ważniejszą kwestią jest wybór odpowiedniego rozmiaru dopasowanego do łóżeczka dziecka. Tutaj stosujemy kryterium wieku dziecka.
Otóż dla dzieci w wieku od zera do pięciu lat kołdra powinna mieć wymiary 100×135 cm, zaś poduszka 40×60 cm. Należy pamiętać o tym, że jeśli kupimy nieco większą pościel to wystarczy nam ona na dłużej niż taka w standardowym rozmiarze.

Dla dziecka, które mają od pięciu do dziesięciu lat warto wybrać kołderkę w rozmiarze 140×200 cm, natomiast poduszkę 70×80 cm. Wybór rozmiaru pościeli niech determinuje wielkość łóżka. Natomiast jeśli chodzi o wybór pościeli dla dziecka, które jest w wieku powyżej dziesięciu lat to najodpowiedniejsza będzie ta o rozmiarze 160×200 cm (poduszka zaś 70x80cm). Taka długość i szerokość pościeli idealnie będzie pasowała do łózka o wymiarach 160×200 cm. Jeżeli zaś stajemy przed wyborem materiału, z którego pościel jest wykonana to najlepsza będzie oczywiście bawełna. Ma ona bardzo zalet do których należą m.in. dobre przewodzenie ciepła czy też brak tworzenia ładunków elektrostatycznych. Pozostaje zatem życzyć, aby dzięki powyższym radom zakupiony komplet pościeli do łóżeczka spełnił wszelkie oczekiwania.

 

Zobacz propozycje kompletów pościeli senna-sowka.pl/kategoria-produktu/komplety-poscieli

Author

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *