Poszukiwanie pasji przez młodego człowieka jest nieodłącznym elementem życia. W wieku dziecięcym jest jak gdyby ulepiony z bardziej miękkiej gliny niż dorosły, jest mocno podatny na nowe wrażenia, szybko się uczy, ale bywa także chaotyczny i często się zniechęca. Dlatego tak ważne jest decydując się czegoś uczyć, by mieć dobrego nauczyciela. Nie inaczej jest z nauką gry na pianinie. Kiepski nauczyciel prowadzący lekcje gry na pianinie dla dziecka może zamiast go nauczyć, niepotrzebnie zniechęcić.

Wszyscy rodzice w pierwszych latach życia starają się uformować zainteresowania dziecka, nakierować go delikatnie na coś, choć nie zawsze im się to udaje. Każdy człowiek jest inny. Jeden lubi pisać opowiadani, drugi jeździć konno, a jeszcze inny – strzelać z łuku. Istnieje wiele czynności, które można wykonywać hobbystycznie. Jednak wróćmy może do tematu, a więc nauki gry na pianinie.

To, że zazwyczaj gdy jesteśmy młodzi z chęcią uczymy się grać na pianinie, nie znaczy to jednak, że dla osób starszych jest już za późno na naukę. Człowiek niezależnie od wieku może się uczyć, w końcu to jego własny los, jego życie i on decyduje, kiedy powie „pas”. Nie powinniśmy zamykać się w żadnych ramach i utartych schematach. Mówię to z całym przekonaniem – lekcje gry na pianinie także można rozpocząć niezależnie od metryki. Wiek to tylko liczba, a na zdobywanie nowych umiejętności nigdy nie jest za późno.

Nauka gry na pianinie to wbrew pozorom bardzo relaksująca i przyjemna czynność. Broń boże, nie jest to nudne choć może się tak niektórym wydawać. To duże, emocjonalne przeżycie dla grającego muskanie klawiszy palcami. Zajęcia indywidualne, czyli lekcje gry na pianinie pod okiem jednego wybranego nauczyciela, to szansa na zasmakowanie tego stanu i zdobycia nowych doświadczeń i poszerzenie horyzontów.

Szukasz nauczyciela gry na pianinie w Krakowie? Sprawdź lekcje oferowane tutaj: https://krakow.smileflow.pl/lekcje/gry-na-pianinie/

Author

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *