Decydując się na zakup mieszkania w krakowskiej Nowej Hucie, warto dokładnie przemyśleć kwestie, czy interesują nas nowe mieszkania w stanie deweloperskim czy wolimy raczej mieszkania pochodzące z rynku wtórnego, a także zastanowić się, który rejon Nowej Huty najbardziej nam odpowiada pod kątem lokalizacyjnym.

Lokalizacja nowego mieszkania kwestią kluczową

Może to wydać się banalne, ale niezwykle istotną kwestią jest właśnie lokalizacja. Myśląc o zakupie mieszkania w Krakowie i korzystając przy wyszukiwaniu ogłoszeń z sieci, warto określić dokładniejszą lokalizację. Szukając na przykład poprzez hasło nowe mieszkania Nowa Huta okaże się, że pojawią nam się nowe mieszkania na bardzo dużej przestrzeni. Dobrze więc jeśli słyszeliśmy o konkretnych inwestycjach mieszkaniowych dopisać jeszcze nazwę ulicy.

Umawiając się na spotkanie w biurze dewelopera, który oferuje sprzedaż nowych mieszkań na danym osiedlu, warto bliżej określić swoje preferencje. Będziemy mieli wtedy możliwość obejrzenia innych mieszkań (jeżeli np. zastanawiamy się pomiędzy rozkładem mieszkania, liczbą pokoi, powierzchnią itp.).

Nowe mieszkania w Nowej Hucie od deweloperów

W ostatnim czasie w Krakowie na terenie Nowej Huty powstało wiele nowych inwestycji, szczególnie istotną cechą tych mieszkań jest niższa cena. Wiadomo, że Nowa Huta to trochę większa odległość od centrum, jednak dojazd jest bardzo dobry, dzielnica całkiem zielona jak na to miasto, a ceny są bardzo korzystne. Patrz przykład: Osiedle dla Rodziny oferujące nowe mieszkania – Nowa Huta ulica Niebyła – http://www.salwator.com.pl/nowe-mieszkania/nowa-huta/

Wybrać rynek pierwotny czy jednak wtórny?

O ile zakup mieszkania od dewelopera w Krakowie czy to będzie Nowa Huta czy inna dzielnica wiąże się z jego kompleksowym wyposażeniem i umeblowaniem, to zakup od osoby prywatnej daje nam często możliwość natychmiastowego wprowadzenia. Często zdarza się jednak, że nieruchomość z rynku wtórnego nadaje się do kompleksowego remontu, co wbrew pozorom może zająć dużo więcej czasu.

Author

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *