Jeśli jesteś młodym rodzicem lub właśnie oczekujesz przyjścia na świat Twojej pociechy to z pewnością zastanawiasz się nad tym, jak urządzić pokój niemowlaka. Od czego zacząć? Na co zwrócić szczególną uwagę przy wyborze mebli oraz dodatków?

Najważniejszą sprawą jest to, by przedmioty znajdujące się w pokoju noworodka były dla niego bezpieczne. Warto zwrócić uwagę z jakich materiałów wykonane są poduszki, kocyki czy zasłony dziecięce(szwalniasnow.pl/kategoria-produktu/zaslony/). Kołyska, w której będzie spał maluch, powinna być również dobrze zabezpieczona, by nie było możliwości, że dziecko jakimś cudem z niej wypadnie i zrobi sobie krzywdę.

Istotną kwestią są również przedmioty, z których młodzi rodzice będą musieli korzystać codziennie. Na pewno należy do nich przewijak, którego konieczności posiadania raczej nie trzeba tłumaczyć. Powinien znaleźć się w pokoju każdego dziecka i już! Co więcej warto zakupić odpowiedni rożek dla niemowląt, który powinien być delikatny i miły w dotyku. Maluszek powinien czuć się w nim bezpiecznie i komfortowo.

Ważnym elementem w urządzaniu pokoiku dla noworodka są również kolory, jakie w nim się znajdują. Ściany powinny mieć delikatne barwy, najlepiej pastelowe. Z pewnością należy unikać mocnych i drażniących oczy kolorów. Warto również zastanowić się nad wyborem lampy dla dziecka. Jej światło nie może razić maluszka w oczy, które w tym wieku są niezwykle wrażliwe. Oświetlenie powinno być delikatne, najlepiej w ciepłych tonach, by niemowlę mogło spokojnie i komfortowo przespać noc. Na rynku dostępne są różne wzory i kolory lamp, które przykują uwagę dzieciaczka.

Author

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *